Депутати: Шамардін очолює розкрадання землі у Кропивницькому

Депутати: Шамардін очолює розкрадання землі у Кропивницькому

Голову земельної комісії Кропивницької міської ради Шамардіна (більш відомого в місті по кличкі «Шаман») звинуватили в розкраданні землі обласного центру.

Суперечка виникла через незвичайно велику кількість питань у порядку денному сесії, що стосуються виділення земельних ділянок під гаражі (порядкові номери з 77 по 139 включно). З них 47 – дозволи на розроблення документації, 16 – передача у власність, загалом 63 гаражі.

Насправді – цифра вражаюча. Очевидно, що мова йде про земельний дерибан, причому в цинічний і нахабний спосіб. Якщо припустити, що така кількість є нормою, яка виноситься на кожну сесію, то Кропивницький давно вже перетворився б на гаражний кооператив.

Першим своє обурення висловив депутат Олександр Цертій. Він відзначив, що такої кількості гаражів не виносилось на жодне сесійне засідання за всю історію Кропивницького:

“Існують «блукаючі» земельні ділянки. Депутатам показують одну схему розміщення, а після реєстрації в Держгеокадастрі вона опиняється в іншому місці. Таким чином, реалізуються схеми, коли через безкоштовну передачу землі там розміщують МАФи і об’єкти торгівлі. Все це, на моє переконання, відбувається не без відома голови земельної комісії Олександра Шамардіна. Ми маємо наочно побачити схеми розміщення кожного гаража і вже потім щось затверджувати. Є пропозиція “зняти” з розгляду всі питання по гаражам до того, поки управління земельних відносин не оприлюднить дані”, – заявив Цертій.

Також Цертія підтримав депутат Ігор Волков: “Сьогодні в нас близько 80 питань стосуються гаражів. Є відчуття, що хтось дуже поспішає. Здається, наші депутати починають відчувати, що розпочався зворотній відлік часу до виборів і окремим депутатам треба встигнути перетворити місто в суцільний “гаражний кооператив”. Тому пропоную виключити з порядку денного проектів рішень, де йдеться про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок і залишити ті, які вже проходили сесійні засідання в цьому залі”.

Навіть міський голова Андрій Райкович розповів, що за таким механізмом здійснюється дерибан землі: «Це питання може бути просто врегульоване, просто раз і назавжди треба заборонити змінювати цільове призначення: виділили земельну ділянку під гараж – от крапка, тільки гараж, тільки заїжджає і виїжджає автомобіль, а не через певний час ця земельна ділянка змінює цільове призначення під торгівельну діяльність.

Шамардін, який по суті очолює земельний дерибан в Кропивницькому, так як являється головою земельної комісії, аж оскаженів під час обговорення цього питання. Зокрема, в своїй шаманово-бандюківській манері він почав погрожувати Олександру Цертію, типу «ответишь за базар».

«Колись прийде час і треба буде відповідати за ці слова, за які були сказані Олександром Цертієм. Якщо нема фактів еее, то не треба еее, якісь там пусті як він привик висказувати свої якісь там думки. А рано чи пізно буде прийде той час, коли Цертій відповість за те, що він зараз», пробулькотів, хапаючи ротом повітря Швондер.

Нагадаємо, Шаман – людина секретаря Табалова та його ставленик разом з корупціонером Дригою в керівний склад земельної комісії. Шамардін розуміє, що правоохоронці до нього скоро добреться теж, як і до Дриги. І Табалов не поспішатиме допомагати, та, по правді кажучи, йому й самому треба свою шкуру рятувати. Все цікаве – попереду.