Початок кінця: найближчому депутату Табалова вручили підозру

Початок кінця: найближчому депутату Табалова вручили підозру

У п’ятницю інтернет сколихнула новина про те, що двом депутатам Кропивницької міської ради вручили повідомлення про підозру.

Як повідомили у секторі комунікації поліції області, двоє депутатів міської ради у серпні минулого року отримали тисячу доларів за вирішення земельного питання.

«Слідчі Головного слідчого управління спільно з працівниками Управління СБУ Кіровоградщини під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури викрили факт отримання депутатами міської ради м. Кропивницький неправомірної вигоди. У рамках кримінального провадження поліцейські встановили, що 30 серпня 2018 року один з депутатів міськради за пособництва іншого депутата отримав тисячу доларів США. За ці гроші депутат надав обіцянку винести на розгляд сесії заяву про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою. Надалі на цій ділянці планувалося розміщення торгівельного павільйону», – говориться у повідомленні поліції.

8 серпня заступник Генерального прокурора України повідомив указаним особам про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція вказаної статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років. 

Один з депутатів, що вимагали та отримали хабар – голова табалівської фракції «Наш край» у міській раді Вадим Дрига.  Другий – декан КНТУ Володимир Зайченко.

Варто зазначити, що Зайченко до землі Кропивницького ніякого відношення не має, навіть не входить до складу комісії. У цій історії він був просто зв’язуючою ланкою між замовником та виконавцем. А от Дрига (виконавець і отримувач грошей) є секретарем земельної комісії та, по суті, правою рукою Табалова у міській раді. Саме Дрига разом з головою Шамардіним протягував всі земельні питання через комісію, а потім за ці питання на сесії за вказівкою секретаря голосувала табалівська більшість. Звичайно, всі земельні питання, і це в тому числі, узгоджувались з Табаловим, за що він завжди отримував половину суми хабаря. За такою схемою за роки секретарювання Табалова були роздерибанені практично всі вільні земельні ділянки Кропивницького. Зрозуміло, що «винагороду» за такі дії табалівці отримували достойну.

Та суть питання в іншому. Хабар депутати отримали майже рік тому. Дане земельне питання було проголосоване на сесії навесні цього року. А підозру вручили тільки вчора. Все це означає, що механізми, які тримали цю справу за сімома замками більше не працюють. Справу пустили в хід через те, що в органах дана команда більше не прикривати кримінал, який стосується Табалова, бо, насправді, кому цікаві якийсь Дрига та Зайченко?

Очевидно, що цікаві процеси відбуваються у стінах будинку з колонами. І скоро ми побачимо дещо набагато резонансніше, де головною дієвою особою буде вже хтось значно одіозніший, ніж жалюгідні депутати-хапуги.