Табалов заплатить півтора мільйони штрафу за махінації

Табалов заплатить півтора мільйони штрафу за махінації

Антимонопольний комітет оштрафував дві фірми секретаря міськради Кропивницького Андрія Табалова на 1 мільйон 496 тисяч гривень за махінації під час проведення тендерів на закупівлю продуктів харчування управлінням освіти для шкіл і садочків міста.

Інформація про це опублікована на сайті обласного відділення АМК України.

За висновком колегії обласного відділення Антимонопольного комітету України, ТОВ «Укрпроддонсевіс» та ТОВ «Сервісторгпром» вчинили правопорушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів на закупівлі.

 

Іншими словами, дві фірми, що належать одному й тому ж власнику – секретарю міської ради Андрію Табалову, нібито конкурували між собою під час проведення тендеру. Насправді ж, яка б з фірм не перемогла в торгах, закупівлі продуктів для шкіл і садочків міська рада в будь-якому випадку купувала б у Табалова.

Нагадаємо, засновником ТОВ «УКРОПРОДДОНСЕРВІС» значиться Світлана Прасол, керівником – Сергій Положенцев. За адресою реєстрації підприємства – Кропивницький, вулиця Олега Паршутіна, б. 13, окрім даної фірми зареєтрований ще десяток підприємств, серед яких ТОВ «Мілк Трейд Сервіс» та ТОВ «Торговий дім «Формула смаку», кінцевим бенефіціарним власником яких є секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов.

Власником та директором ТОВ «СЕРВІСТОРГПРОМ», за даними держреєстру, є Антон Полєщук. Юридична адреса фірми, вулиця Шевченка, 60 , співпадає з адресою громадської приймальні все того ж секретаря Андрія Табалова.

 

Таким чином, не допускаючи конкурентів до торгів, Табалов вже багато років забирає собі тендери на без конкурентних умовах. Це одна з причин, чому йому так потрібне секретарське крісло.

Про цю ситуацію давно говорять активісти. Крім того, що Табалов усуває конкурентів, він постачає продукти за завищеними цінами. Неодноразово батьки наголошували також на вкрай низькій якості продуктів, якими годують їх дітей.

Нагадаємо, у 2017-2018 роках фірми Табалова освоїли тендерів на 34 млн. грн. Нині ця тенденція продовжується. Таким чином, вже багато років бюджет міської ради Кропивницького є годівницею клану Табалових. Саме тому, щоб мати можливість красти з бюджету міста, їм так важливо залишатись при владі – для цього вони будують сітки під вибори, влаштовують каруселі, організовують підкупи та «дарують» пакети з харчами у міжвиборчий період.