Журналісти «СтопКору» показали, як Табалов очолив корупцію у міській раді Кропивницького (ВІДЕО)

Табалову, Шамардіну та Дризі запропонували «жерти землю», яку вони дерибанять

Корупція секретаря Кропивницької міськради Андрія Табалова вже набрала таких обертів, що про неї почали говорити на всю Україну.

В одному з випусків «Стоп корупція» журналісти-розслідувачі показали, як колишній нардеп-тушка Табалов заробляє на бюджеті Кропивницького та використовує посаду секретаря для задоволення власних меркантильних інтересів.

Скормити прострочене масло дітям

В сюжеті розповідається, як фірма, пов’язана з Табаловим «виграла» тендер на постачання вершкового масла школярам, термін придатності якого підходив до завершення. Як повідомили журналісти, ця ж фірма «виграла» 67 тендерів та отримала з бюджету міста понад 62 мільйони гривень.

Місцеві журналісти кожного року оприлюднюють інформацію про те, що саме фірми Табалова з року в рік отримують всі тендери на постачання продуктів харчування для закладів освіти з бюджету Кропивницького, до того ж, неодноразово журналістами піднімалось питання, що ці продукти поганої якості та постачаються Табаловим за цінами, вищими ніж в супермаркетах міста, не те що на ринках.

Прибрати до рук землі державного заказника

Мова йде про землі Лісопаркової. Скандальне рішення №405, яким і роздерибанили  Лісопаркову було прийняте у грудні 2008 року, коли першим заступником міського голови тоді ще Кіровограда був рідний дядько нинішнього секретаря Сергій Табалов, а сам Андрій Табалов очолював земельну комісію у міській раді. Тоді клан Табалових отримав у власній найбільшу частку земель заказника. Активісти б’ють на сполох, адже кропивничани мають всі шанси втратити не тільки зелену зону, а й місце відпочинку біля води, де й так вже розгорнули свій бізнес Табалови.

Очолити земельний дерибан у місті

Уже ні для кого не є таємницею чи несподіванкою той факт, що будь-які питання, що стосуються землі в місті вирішуються тільки через Табалова. Земельну комісію очолює його поплічник Шамардін, що з бандитських дев’яностих більш відомий в місті по кличці Шаман. Про земельні махінації Шамана в місті вже легенди ходять. Нагадаємо, Шамардін під кінець каденції вирішив хапнути по-крупному. Заступник Шамана – голова фракції «Наш Край», права рука Табалова Вадим Дрига, якого вже брали на хабарі за вирішення земельних питань. Крім того, Дрига винен кредиторам понад десять мільйонів доларів, про що неодноразово повідомляли журналісти. Однак без «погодження» з Табаловим жодне земельне питання не голосується – як говорив класик: «увечері гроші – зранку стільці».

Таким чином, вже багато років Кропивницький-Кіровоград потерпає від загребущих рук клану Табалових. Ці люди постійно знаходять шляхи до бюджету міста, природних ресурсів, а порапивши у владні кабінети, вони реалізовують схеми отримання відкатів та хабарів. Про них пишуть журналісти, знімають сюжети антикорупціонери, а вони йдуть на вибори, купують за гречку голоси і історія повторюється знову. Та цього разу щось пішло не по їх сценарію. І це тільки початок – далі буде цікавіше!