“Золота” посада секретаря принесла Табалову 34 мільйони з міського бюджету за півтора роки

"Золота" посада секретаря принесла Табалову 34 мільйони з міського бюджету за півтора роки

За 2017-2018 роки фірми родини Табалова отримали з бюджету Кропивницького тендери на суму 34 мільйони гривень.

Про це повідомили аналітики столичної громадської організації “Антикорупційний штаб” під час презентації платформи “Приховані інтереси”. Даний проект передбачає моніторинг наявних у власності посадовців місцевого самоврядування і їх родичів компаній та автоматичну перевірку на їх фігурування в тендерній документації, чи проектах рішень міськради, що має на меті виявлення корупційних ризиків з допомогою онлайн-інструментів.

Так, з допомогою платформи аналітики виявили, що секретар міськради Андрій Табалов і його родина,  пов’язані з 25 компаніями. У 2017-2018 роках ці компанії освоїли тендерів на 34 млн. грн.

Для порівняння, з міським головою Андрієм Райковичем пов’язано 12 компаній. За 2017-2018 роки його фірми виграли тендерів на 5 мільйонів.

У програмі “Погляд” журналіст Андрій Богданович прокоментував ситуацію з грошовими потоками, які Табалов отримує з міського бюджету Кропивницького:

“Виходить, що місто опосередковано утримує родину Табалових. Тепер ви розумієте, як добре бути секретарем міськради?”, – відмітив журналіст.