Кропивницькі депутати розтоптали Табалова під час сесійного засідання (ВІДЕО)

Кропивницькі депутати розтоптали Табалова під час сесійного засідання (ВІДЕО)

Знакова сесія вчора не відбулася у стінах міської ради Кропивницького. Фактично, її зрив означає розпад табалівської більшості та наближення кінця для секретаря.

Читайте також Початок кінця: найближчому депутату Табалова вручили підозру

Нагадаємо, табалівську більшість складають депутати «Нашого Краю», шаманського «Рідного міста», Опозблоку та ще група продажних депутатів з різних фракцій, яких докупив Табалов, коли не вистачало голосів для більшості.

Два роки секретар насолоджувався разом з «однодумцями» своєю посадою, годувався з міського бюджету, отримував тендери, відкати з підрядів та хабарі через своїх ставлеників на посадах та постійних депутатських комісіях. За останній рік багатьох з них брали «на гарячому» правоохоронні органи, коли ті брали хабарі, якими, зрозуміло, ділились з Табаловим.

Як будь якому нормальному господарнику, така ситуація набридла міському голові Андрію Райковичу. Тому кошти з міського бюджету мер направив на глобальні проекти, такі як реконструкція арки, наприклад.

Табалову ж такий стан справ не сподобався – адже до арки він не мав жодного відношення, значить і вкрасти нічого не зміг. Тому він надумав вдатися до «радикальних» кроків – не пустив свою «більшість» на сьогоднішнє сесійне засідання. Таким шантажем він сподівався «підставити» мера, адже на порядку денному сесії стояли дуже важливі для людей питання – виділення грошей на зарплати вчителям та працівникам медицини та підготовка до опалювального сезону.

Та не так сталося як гадалося. Табалов чи то забув, чи не знав, що саме він відповідає за присутність депутатів під час сесії. Про це йому відразу ж нагадали депутати, заодно, запитавши, чому повністю підконтрольні йому депутати не на засіданні.

Першим до Табалова звернувся радикал Демченко: «Цілі фракції відсутні, але є їх представник Табалов, хай пояснить причину. Я звинувачую вас, як секретаря міської ради у цьому саботажі, бо ви неналежним чином виконуєте свої обов’язки»

«Хотілось би почути від секретаря міської ради, який опікується об’єднанням депутатського корпусу, чому відбувся саботаж. Зокрема, я не вірю, що його фракція «Наш Край» без його відома не прийшла на засідання, хотілося б почути правду, які ваші вимоги?» – додав Олександр Цертій.

Також взяв слово депутат Ігор Волков: «Бажано знати причини цього саботажу, справедливо депутати зараз звинувачують Табалова у зриві сесії, бо це його прямі функціональні обов’язки – організовувати роботу міської ради. Можливо ви відкриєте таємницю, що такого відбувається, які вимоги ці фракції висувають міському голові, ставлять ультиматуми, на які він можливо не хоче погоджуватись? Абсолютно очевидно, що їм дана команда не приходити на сесію, щоб виторгувати собі якісь моменти».

Та всі крапки над «і» розставив новообраний нардеп Олександр Дануца.

«На вибори підуть не всі. Деякі з вас скоро підуть в тюрму. І якщо ви думаєте, що деякі з вас і далі будуть брати по 500 доларів за земельні ділянки і закривати кримінальні справи, то ні. Вам сьогодні дають вказівку не приходить, а завтра вас забудуть, і в вас тикатимуть пальці люди. А тепер я скажу, що ж відбувається: все просто. На одній шальці терезів прибудинкові території деяких депутатів, де вони призначають підрядників і беруть з цих підрядників откати, а тут, бачите, на другій шальці терезів, наприклад, треба добудувать арку – і вони вважають, що в них щось відібрали, в їх кишеню засунули руку, того що вони залишаться на новий рік без відкату. Тому що хтось хоче землю під базаром розширить, мало набудував. Тому що хтось хоче в оренду КП «лектротранс. І ми знаємо, хто говорив, коли говорив, про що, і хто чекав внизу на першому поверсі.  Ми знаємо, що на цій шалькі терезів приватні морги на території міських лікарень і багато ще чого іншого. А на іншій шальці – те, про що вже сьогодні говорила, і добудова арки, і добудова інших важливих соціальних об’єктів, зарплата вчителям і медичним працівникам, опалювальний сезон. Але чогось всі вчителі і лікарі-депутати сьогодні відсутні».

Таким чином, Дануца фактично розкрив причину шантажу табалівської більшості. Райкович обмежив їхні можливості непомірно красти з міського бюджету та брати відкати і хабарі.

Схоже, що табалівкька епоха добігає кінця – і чим далі, тим швидше.  Та все найцікавіше ще попереду!