З іншої планети: декларація Табалова як прірва між народом та секретарем міської ради

З іншої планети: декларація Табалова як прірва між народом та секретарем міської ради

Люди, які успішні в бізнесі і можуть себе реалізувати у власній справі завжди надихають власними здобутками. Вони мають все для щастя, а заняття улюбленою справою забезпечує їм безбідне існування. Такі люди вкрай рідко йдуть в політику, адже чіткі домовленості та відповідальність не працюють у владних кабінетах, де панує корупція та розкрадання бюджету.

Люди, які не можуть вести бізнес чесно, чи то в силу певних розумових здібностей, чи аморальних цінностей, діють навпаки. Всіма правдами й неправдами (читай – масовим підкупом) вони намагаються просунутись в політику, аби завдяки корупції забезпечувати власні фірми чималим оборотом коштів та заробітком відповідно. Також улюбленою справою бізнесменів у владних кабінетах є отримання коштів з бюджету шляхом відкатів.

От, приміром, завданням депутата  є представництво інтересів громадян-виборців у владних структурах та захист їх прав. Та чи може зрозуміти потреби виборців депутат, на руці якого годинник за три мільйони гривень?

Для прикладу проаналізуємо декларацію секретаря міської ради Кропивницького Андрія Табалова.

Так, за 2016 рік Табалов задекларував два житлові будинки площею 505,4 та 559,6 квадратних метрів, дві квартири площею 49,7 та 27,96 м.кв. та недобудовану квартиру у 56,94 квадрати.

Нерухомість Табалова

Нерухомість Табалова

 

Нерухомість Табалова

Нерухомість Табалова

Таким чином згідно лише декларації секретар міськради має 1199,6 квадратних метрів житла.

Для прикладу, стаття 47 Житлового кодексу України передбачає норму жилої площі на одну особі – 13,65 квадратних метрів. Таким чином Табалову для життя потрібна площа, на якій могли б жити 87 людей.

Декларація Табалова

 

Особливої уваги у декларації Табалова заслуговує графа «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)». Тут секретар міськради декларує три швейцарські годинники брендів Richard Mille, Omega та Hublot.

Годинники Табалова

 

У рейтингу швейцарських годинників перший бренд належить до супер преміум класу, а два наступні – до класу люкс.

годинники

 

Вартість годинників категорії супер преміум  класу починається від 120 тисяч доларів за модель, категорії люкс – від 50 тисяч доларів за модель. Таким чином просто на аксесуари Табалов може дозволити собі викинути близько 4,5 мільйони гривень (при умові, що це годинники найдешевших моделей даних брендів). Сам декларант очікувано не вказав вартість аксесуарів в документі.

Для порівняння візьмемо мінімальну пенсію, адже саме бабусь Табалов щедро «задарює» продуктовими пакетами у міжвиборчий період. На сьогоднішній день мінімальна пенсія складає 1452 гривні. Тобто на зап’ясті руки секретар міської ради носить місячний дохід більш як трьох тисяч пенсіонерів.

годинники Табалова

 

Серед транспортних засобів Табалов вказав два автомобілі – Mitsubushi L200 2009 року (вартість на момент придбання 15 000 доларів) та Toyota Land Cruiser 200 2011 року (вартість на момент придбання 95 000 доларів), причіп та прогулочний катер Stingray 180 RX 2006 року (11 535 дол).  Свій автопарк секретар міськради оцінив у 121 535 у.о. або 3 402 980 гривень за нинішнім курсом (за виключенням причепа).

Транспортні засоби Табалова

 

Дружина секретаря Ксенія також не обділена коштовностями. Згідно декларації Табалова, вона володіє швейцарським годинником, ювелірними виробами з діамантами, сумками світових брендів, хутряними виробами, автомобілем Range Rover та нерухомістю.

Сам Табалов є кінцевим бенефенціаром 22-х компаній, має корпоративні права у 4-х компаніях, володіє двома торговими марками та має величезну кількість коштів на рахунках в банках.

Чи може зрозуміти Табалов потреби пересічного кропивничанина? Навряд. Однак, він добре розуміє, навіщо йому секретарська посада. Адже саме через закупівлі з міського бюджету він може забезпечувати власні фірми замовленнями, з кожним днем збільшуючи свої мільйонні статки.